Aktualności i wydarzenia
W tym roku, już po raz dziesiąty uhonorowaliśmy najlepszych sportowców Powiatu Chełmińskiego. Jubileuszowa X Powiatowa Gala Mistrzów Sportu odbyła się w dniu 27 lutego 2013 r. w auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmnie
Tytuł „Sportowca Powiatu Chełmińskiego 2012” w kategorii „Sport młodzieżowy” otrzymali:
1. Maciej Paszkot – Chełmiński Klub Karate Kyokushin
- mistrz Polski Juniorów Karate Kyokushin w kumite w kategorii 15-16 lat do 70kg,
- vicemistrz Polski Północnej Kyokushin Karate w kumite w kategorii 15-16 lat do 70 kg,
- złoty medalista IV Ogólnopolskiego Turnieju Oyama Cup w kumite w kategorii 15-16 lat, do 70 kg,
- mistrz juniorów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kumite w kategorii 15-16 lat, do 70 kg.
2. Oskar Okoński – Chełmiński Klub Karate Kyokushin
- vicemistrz Polski Juniorów Karate Kyokushin w kumite w kategorii 15-16 lat do 60 kg,
- vicemistrz Polski Północnej Kyokushin Karate w kumite w kategorii 15-16 lat do 55 kg,
- 4 miejsce w kumite i 4 miejsce w kata na IV Ogólnopolskim Turnieju Oyama Cup w kategorii 15-16 lat, do70 kg,
- 4 miejsce w kumite 15-16 lat na Mistrzostwach Juniorów Kyokushin Karate Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
3. Agata Szczuka – Klub Sportowy „LUKS” w Chełmnie - trzykrotna złota medalistka Mistrzostw Polski Młodzików:
- złoty medal w klasyfikacji indywidulanej,
- złoty medal w deblu,
- złoty medal w klasyfikacji drużynowej.
4. Katarzyna Hennig - Klub Sportowy „LUKS” w Chełmnie
- podwójna złota medalistka Mistrzostw Polski Młodzików – w deblu i w klasyfikacji zespołowej,
- srebrna medalistka Mistrzostw Polski Młodzików w klasyfikacji indywidualnej.
5. Filip Bukowicz – KM „Wisła” w Chełmnie - srebrny medalista Mistrzostw Polski w Motocrossie - klasa MX65.
6. Paweł Pasiński – MLKS „Nadwiślanin” w Chełmnie - brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w Białymstoku w rzucie dyskiem.
7. Michalina Kowalska – UKS „Kmicic” w Unisławiu
- złota medalistka Międzywojewódzkiego Mityngu lekkoatletycznego „Sport i przyjaźń” w biegu na 600 m,
- brązowa medalistka II Halowych Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce na szczeblu wojewódzkim, w biegu na 600 m,
- mistrzyni młodziczek Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegu przełajowym na 1100 m,
- zwyciężczyni Biegu Młodziczek 41. Ogólnopolskich Chełmińskich Biegów Ulicznych o memoriał JANA SCHMELTERA na dystansie 1050 m,
- mistrzyni Wojewódzkiej Gimnazjady Lekkoatletycznej w biegu na 600 m,
- brązowa medalistka Indywidualnych Mistrzostw Województwa Młodzików w Lekkej Atletyce w biegu na 600 m.
8. Miłosz Węgierek - UKS „Szkółka Piłkarska” w Chełmnie
- mistrz w klasie trampkarzy w lidze okręgowej w sezonie 2011/2012,
- III miejsce w kategorii U17 na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Danii,
- II miejsce w eliminacjach i zarazem awans do Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej.
9. Agnieszka Gadzińska – UKS „Culmen” w Chełmnie
- złota medalistka XIII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Juniorek (1-3 czerwca 2012 w Chełmnie),
- złota medalistka XXXI Memoriału Wandy Tumidajewicz i Józefa Moszczaka o Puchar Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
10. Mateusz Mrowca – Rugby Klub Unisław
- Młodzieżowy Mistrz Europy do lat 20,
- IV miejsce w Finale Ekstraligi Rugby 7,
- VIII miejsce w Finale Mistrzostw Polski Seniorów w Sochaczewie.
11. Patryk Karaś – UKS „Robaczki” w Robakowie - złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym zorganizowanej w Łodzi przez Polski Związek Kolarski
W kategorii „Seniorów” Sportowcami Powiatu Chełmińskiego 2012 zostali:
1. Paulina Miszczak – Chełmiński Klub Karate Kyokushin - brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat
2. Michał Okoński - Chełmiński Klub Karate Kyokushin
- mistrz Polski Północnej Kyokushin Karate w kata open seniorów,
- złoty medalista IV Ogólnopolskich Turnieju Oyama Cup w kata open seniorów,
- srebrny medalista w kumite i brązowy medalista w kata open Pucharu Europy rozegranego w Holandii.
3. Karol Teodorowicz – UKS „Nadwiślanin – Sokół” w Chełmnie - brązowy medalista Mistrzostw Polski w Maratonie Kajakowym
4. Michał Rosiński – UKS „Tarpan” w Chełmnie
- złoty medalista I Górskich Mistrzostw Polski w Nordic Walking na dystansie 4 km,
- brązowy medalista Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking na dystansie 16 km,
- złoty medalista Pucharu Polski i Świata w Nordic Walking – Edycja VII,
- mistrz Powiatu Chełmińskiego w biegach przełajowych osób niepełnosprawnych,
- III miejsce w klasyfikacji Generalnej Osób Niepełnosprawnych Pucharu Polski Nordic Walking 2012,
- III miejsce w klasyfikacji M 18-29 Pucharu Polski Nordic Walking 2012.
5. Karol Knap – KM „Wisła” w Chełmnie - IV miejsce w klasyfikacji ogólnej Mistrzostw Polski w Motocrossie.
6. Wojciech Bernasiak – Chełmińskie Towarzystwo Koszykówki „SKET” - 1 i 3 miejsce w turniejach barażowych o awans do II ligi organizowanych przez Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki w Chełmnie i w Łodzi
7. Mirosława Witko – UKS „Culmen” w Chełmnie
- I miejsce w III lidze Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
- III miejsce w półfinale o awans do II ligi piłki siatkowej.
Tytułem „Trener Powiatu Chełmińskiego 2012” wyróżniono Dariusza Koconia – trenera w Klubie Sportowym „LUKS” i Tadeusza Gzellę z Chełmińskiego Towarzystwa Koszykówki „SKET”.
Gala była także okazją do przedstawienia i wyróżnienia medalistów olimpijskich X Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2013 w Korei Południowej oraz ich trenerów. Uhonorowani zostali: Monika Popiołek - uczestniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chełmnie, Dawid Kujawowicz - uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Chełmnie oraz trenerzy Klubu „Olimpijczyk” Olimpiad Specjalnych – Anna Wolska i Marcin Pétr.
Z okazji 10. rocznicy powołania na stanowisko Powiatowego Organizatora Sportu Szkolnego, starosta chełmiński Wojciech Bińczyk również uhonorował Pana Józefa Sarneckiego.
X Powiatową Galę Mistrzów Sportu uświetniły:
- pokazy taneczne Pana Marcina Wolskiego,
- pokazy taneczne Zespołu „Kogel-Mogel” ćwiczącego pod okiem Pani Krystyny Janowskiej, działającego przy Szkole Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Małych Łunawach,
- pokaz sztuk walki w wykonaniu najmłodszych członków Chełmińskiego Klubu Karate Kyokushin.
Wszystkim sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych wysokich osiągnięć sportowych!