Wróć na początek strony Alt+0

Aktualności i wydarzenia

2024-04-25 15:30

Plebiscyt na Nauczyciela Roku 2024

Zarząd Powiatu Chełmińskiego ogłasza Plebiscyt na Nauczyciela Roku 2024, zgodnie z podjętą Uchwałą Nr 438/2024 Zarządu Powiatu Chełmińskiego z dnia 24 kwietnia 2024 r. w sprawie: ustalenia regulaminu Plebiscytu na Nauczyciela Roku 2024.

2024-04-25

Finał dwuetapowego ˝Konkursu wiedzy o Powiecie Chełmińskim˝

24 kwietnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Chełmnie odbył się finał dwuetapowego "Konkursu wiedzy o Powiecie Chełmińskim", który współorganizowany był z pełniącą zadania biblioteki powiatowej Miejską Biblioteką Publiczną im. Walentego Fiałka w Chełmnie. Konkurs objęty został honorowym patronatem Starosty Chełmińskiego Zdzisława Gamańskiego, miał na celu uhonorowanie jubileuszu 25-lecia Samorządu Powiatu Chełmińskiego, popularyzowanie kultury regionalnej, pogłębianie i rozwijanie wiedzy historycznej o regionie, tradycjach, a także upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a przede wszystkim zachęcanie i mobilizowanie uczniów do brania udziału w konkursach.
2024-04-18 08:41

Powiatowe zawody w koszykówce dziewcząt i chłopców Igrzyska Dzieci

18 kwietnia br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Chełmnie odbyły się powiatowe zawody koszykówki dziewcząt i chłopców "Igrzyska Dzieci" rocznik 2011 i młodsi. W turnieju wzięły udział trzy drużyny: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Chełmnie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Filomatów Pomorskich w Chełmnie oraz Szkoła Podstawowa w Kijewie Królewskim.

2024-04-11

Drużynowe biegi przełajowe ˝Igrzyska dzieci˝

W dniu 10 kwietnia br. na stadionie miejskim w Chełmnie odbyły się drużynowe biegi przełajowe "Igrzyska dzieci" klasy IV, "Igrzyska dzieci" klasy V-VI, "Igrzyska młodzieży szkolnej" klasy VII-VIII, "Licealiada".We wszystkich kategoriach startowały dziewczęta i chłopcy.
2024-04-05 00:01

Życzenia z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Zdrowia i Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Zdrowia i Dnia Pracownika Służby Zdrowia dziękujemy wszystkim pracownikom opieki zdrowotnej za codzienny wysiłek i zaangażowanie w wykonywaniu trudnej pracy na rzecz drugiego człowieka. Życzymy satysfakcji z wypełniania niezwykle odpowiedzialnej misji jaką jest ochrona zdrowia i życia ludzkiego oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.

2024-04-04 08:13

Powiatowe zawody piłki nożnej chłopców ˝Licealiada˝

04 kwietnia br. na "Orliku" w Chełmnie, odbył się powiatowy turniej piłki nożnej chłopców  „Licealiada” grupa wiekowa 2004 i młodsi.

W turnieju uczestniczyły cztery zespoły chłopców z następujących szkół: Szkoła Techniczna Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chełmnie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie, Zespół Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Chełmnie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Ignacego Łyskowskiego w Grubnie.

2024-03-27 14:15

Wynik rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, pod nazwą: „Prowadzenie szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w roku 2024”

2024-03-27

Podpisanie umów w sprawie przekazania przez Powiat Chełmiński środków finansowych na dofinansowanie ustawowej działalności Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Chełmińskiego

27.03.br. Starosta Chełmiński Zdzisław Gamański i Wicestarosta Wojciech Bińczyk podpisali umowy w sprawie przekazania przez Powiat Chełmiński środków finansowych na dofinansowanie ustawowej działalności Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Chełmińskiego z Wójtami Gmin oraz Burmistrzem Miasta Chełmna przy kontrasygnacie Skarbników.
2024-03-27

Podpisanie umów na rewitalizację zabytków znajdujących się na terenie powiatu chełmińskiego

Powiat Chełmiński od ponad dziewięciu lat wspiera rewitalizację zabytków znajdujących się na terenie powiatu chełmińskiego. Łączna kwota udzielonych dotacji w 2024 roku wynosi 150 tys. zł. W dniu dzisiejszym w  imieniu Zarządu Powiatu Chełmińskiego umowy z dotowanymi podpisali Starosta Chełmiński Zdzisław Gamański oraz Wicestarosta Chełmiński Wojciech Bińczyk.
2024-03-25

Podpisanie umowy na wykonanie zadania drogowego pn.: ˝Przebudowa drogi powiatowej nr 1615 C Krusin – Bartlewo – Staw – Bielczyny, na odcinku według kilometrażu drogi od km 0+063,21 do km 3+324,86˝.

22 marca br. Starosta Chełmiński Zdzisław Gamański, Skarbnik Powiatu Janina Siemiątkowska w obecności Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Chełmnie Mariusza Kalkiewicza podpisali umowę na wykonanie zadania drogowego pn.: "Przebudowa drogi powiatowej nr 1615 C Krusin – Bartlewo – Staw – Bielczyny, na odcinku według kilometrażu drogi od km 0+063,21 do km 3+324,86".
2024-03-22

Jubileusz 25-lecia Samorządu Powiatu Chełmińskiego

Z okazji Jubileuszu 25- lecia Samorządu Powiatu Chełmińskiego 22 marca br. w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. Grzegorza Gorczyckiego Gerwazego w Chełmnie odbył się koncert Orkiestry Salonowej Moderato na czele z dyrygentem Orlinem Bebenowem. Orkiestrze towarzyszyła wokalistka Bianka Urbanowska oraz tenor Łukasz Seremat, a także para baletowa Yelyzaveta Kozelets i Maksym Babak. Gospodarzami koncertu był Starosta Chełmiński Zdzisław Gamański i Przewodniczący Rady Powiatu Chełmińskiego Janusz Błażejewicz.
2024-03-13 09:08

Powiatowe zawody w halowej piłce nożnej Igrzyska Młodzieży Szkolnej

12 marca br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Dariusza Kołodziejka w Stolnie odbył się powiatowy turniej halowej piłki nożnej chłopców  „Igrzyska Młodzieży Szkolnej”.

W turnieju uczestniczyły zespoły chłopców z następujących szkół:

• Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Zegartowicach,
  • Szkoła Podstawowa im. Dariusza Kołodziejka w Stolnie,
  • Szkoła Podstawowa w Unisławiu,
  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Lisewie,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Chełmnie.
1 - 20 / 1210