ODKRYWCA 2010 - Wyróżnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Dziedzinie Turystyki

15 października podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się w Inowrocławiu w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Michał Korolko wręczył wyróżnienia i nominacje w konkursie ODKRYWCA 2010. Celem konkursu było nagrodzenie pracy osób, zespołów osób, instytucji, samorządów, stowarzyszeń, związków, podmiotów branży turystycznej oraz przedsiębiorców przyczyniających się do budowania wizerunku marki turystycznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kraju i zagranicą oraz rozwoju gospodarki turystycznej w Regionie.
Spośród rekomendowanych przez Powiat Chełmiński podmiotów nominacje do wyróżnienia otrzymali: w kategorii I "Działalność na rzecz Rozwoju Turystyki" - Pan Lech Bolt, prezes Klubu Turystów Wodnych w Chełmnie oraz w kategorii III "Promocja Turystyczna Regionu" - Park miniatur zamków krzyżackich utworzony przez Stowarzyszenie na rzecz Ochrony i Promocji Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Chełmińskiej "Sclavinia" (z przyczyn formalnych faktycznym wnioskodawcą był wójt gminy Kijewo Królewskie).
Kapituła doceniła całokształt działalności Pana Lecha Bolta, który od 50 lat jest organizatorem i Komandorem Spływu Kajakowego PTTK "Pojezierzem Brodnickim, Drwęca, Wisłą". W tym roku odbył się jubileuszowy spływ, w którym wzięło udział ponad 130 osób.
Kapituła zauważyła również Park miniatur zamków krzyżackich, znajdujący się w Chełmnie nad Jeziorem Starogrodzkim. Park powstał z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz Ochrony i Promocji Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Chełmińskiej "Sclavinia". Stanowi jedną z nowych atrakcji turystycznych Powiatu Chełmińskiego. Park ciągle się rozwija, obecnie składa się z dziewięciu miniatur zamków.


stronę najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej