POWIATOWY WEEKEND EUROPEJSKI W CHEŁMNIE


W dniu 24 lipca 2010 r. w chełmińskim amfiteatrze odbyła się impreza plenerowa pn. "Powiatowy Weekend Europejski w Chełmnie". Program imprezy przewidywał zabawy i konkursy zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych. Istotnym punktem imprezy był finał konkursu pn. "Unia Europejska i Fundusze bez Tajemnic". Eliminacje do konkursu przeprowadzone zostały jeszcze w czerwcu w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu powiatu chełmińskiego. Na zwycięzcę czekała atrakcyjna nagroda w postaci laptopa, również pozostali uczestnicy zostali hojnie obdarowani. Podczas imprezy cały czas funkcjonowało bogato wyposażone stoisko informacyjno-promocyjne, przy którym  uczestnicy imprezy mogli uzyskać informację o Funduszach Europejskich, Punktach Informacyjnych oraz zaopatrzyć się w ulotki informacyjno-promocyjne a także otrzymać interesujące gadżety. Przy stoisku znalazły się również atrakcje dla dzieci; dmuchana zjeżdżalnia i zamek.

W wieczornych godzinach na scenie wystąpili: wokalistka Katarzyna Dwojak oraz zespół "Little Wing". Główną atrakcją wieczoru było Kino Letnie, w którego repertuarze znalazły się dwa filmy: "U Pana Boga za miedzą" oraz "Rewers". Całej imprezie towarzyszyła deszczowa aura, która niestety nie sprzyjała zabawie na wolnym powietrzu, ale nie było to przeszkodą dla najbardziej wytrwały.


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013

www.mojregion.eu
stronę najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej