VII Powiatowa Gala Mistrzów Sportu


Kolejna edycja konkursu na Najlepszego Sportowca Roku 2009 Powiatu Chełmińskiego została uroczyście zakończona w dniu 23 lutego br., podczas VII Powiatowej Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się w auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmnie.


Nasi mistrzowie wiedzą o tym doskonale i zapewne podzielają słowa Elizy Orzeszkowej, że "ku celom pożądanym wiodą drogi trudne". Dla każdego sportowca pożądanym celem jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku w swojej dyscyplinie, ale droga do wymarzonego sukcesu wymaga przede wszystkim ciężkiej, systematycznej pracy.


Okazuje się, że w naszym powiecie nie brakuje młodych ludzi, którzy z pasją i godną podziwu wytrwałością poświęcają cały swój wolny czas na treningi, dzielnie rywalizują na wszelkiego typu zawodach i zdobywają medale lub inne trofea. Wysiłek sportowców z terenu powiatu oraz praca ich trenerów i działaczy klubowych, został doceniony przez Zarząd Powiatu w Chełmnie podczas tegorocznej uroczystej Gali Mistrzów Sportu.

W tym dniu, starosta chełmiński Zdzisław Gamański uhonorował okolicznościowymi statuetkami z okazji 10. lecia powiatu, dwudziestu lokalnych działaczy sportowych.
Wspólnie natomiast, starosta wraz z członkami Zarządu Powiatu: Dariuszem Śliwińskim i Jakubem Danielewiczem, wręczyli nagrody, dyplomy i pamiątkowe statuetki laureatom poszczególnych kategorii konkursu na Najlepszego Sportowca Roku 2009 Powiatu Chełmińskiego.


W kategorii "Sport młodzieżowy" laureatami zostali:
- Szymon Motylewski - KM "Wisła" Chełmno - indywidualny mistrz Polski w Motocrossie Klasa MX 85 cm, zespołowy wicemistrz Polski w Motocrossie;
- Katarzyna Bryda - UKS "Culmen" Chełmno - członkini kadry narodowej juniorek, reprezentowała Polskę w Finałach Mistrzostw Świata w Meksyku, od listopada zeszłego roku zawodniczka zespołu ekstraligi - "Organika Budowlani" Łódź;
- Monika Kutyła - UKS "Culmen" Chełmno - członkini kadry Polski w kategorii kadetek, najlepsza zawodniczka Ogólnopolskich Turniejów kadetek w Krakowie, Miastku i Chełmnie;
- Jakub Ossowski - MLKS "Nadwiślanin" Chełmno - mistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 2000 m z przeszkodami, brązowy medalista Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w biegu na 3000 m;
- Tomasz Trzciński - MLKS "Nadwiślanin" Chełmno - brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików - Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego w skoku wzwyż, mistrz makroregionu w skoku wzwyż i w skoku w dal;
- Mateusz Dzikowski - LUKS Chełmno - brązowy medalista Mistrzostw Polski kadetów indywidualnie, srebrny medalista Mistrzostw Polski kadetów deblu, srebrny medalista Mistrzostw Polski kadetów drużynowo;
- Marcin Woskowicz - LUKS Chełmno - srebrny medalista Mistrzostw Polski kadetów deblu, srebrny medalista Mistrzostw Polski kadetów drużynowo;
- Anika Kocoń - LUKS Chełmno - brązowa medalistka Mistrzostw Polski juniorów drużynowo, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów indywidualnie;
- Monika Derkowska - LUKS Chełmno - brązowa medalistka Mistrzostw Polski juniorów drużynowo, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów indywidualnie;
- Adrian Kowalski - Chełmiński Klub Karate Kyokushin - mistrz Polski Juniorów w kata do lat 12;
- Bartosz Czapka - Stowarzyszenie Sportów Wodnych "Dragon" w Chełmnie - mistrz świata na dystansie 1000 m, dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski;
- Paulina Miszczak - Chełmiński Klub Karate Kyokushin - mistrzyni Polski do lat 18 w kumite.


W kategorii "Trener roku" najlepszymi szkoleniowcami zostali:
- Jan Kensik - trener w Miejskim Ludowym Klubie Sportowym "Nadwiślanin" Chełmno i Ludowym Uczniowskim Klubie Sportowym LUKS Grubno;
- Zenon Lewański - trener w Uczniowskim Klubie Sportowym "Nadwiślanin - Sokół" Chełmno;
- Dariusz Kocoń - trener w Ludowym Uczniowskim Klubie Sportowym "LUKS" Chełmno.


Natomiast laureatami najbardziej prestiżowej nagrody - "Sportowiec Roku 2009 Powiatu Chełmińskiego" w kategorii seniorów zostali:
- Karol Knap - KM "Wisła" Chełmno - wicemistrz Polski w Country-Crossie, Klasa E2/E3, zespołowy wicemistrz Polski w Motocrossie;
- Karol Teodorowicz - UKS "Nadwiślanin - Sokół" - 5 miejsce w kategorii K-1 na dystansie 30 km w Mistrzostwach Polski w Maratonie, 5 miejsce w kategorii K-1 na dystansie 10 km w Długodystansowych Mistrzostwach Polski, 6 miejsce w kategorii K-1 na dystansie 1000 m w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski;
- Michał Okoński - Chełmiński Klub Karate Kyokushin - wicemistrz Polski w kata;
- Patryk Preis - Chełmiński Klub Karate Kyokushin - 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w kumite;
- Marcin Krzywdziński - Stowarzyszenie Sportów Wodnych "Dragon" w Chełmnie - pięciokrotny brązowy medalista Mistrzostw Świata;
- Mateusz Banach - Stowarzyszenie Sportów Wodnych "Dragon" w Chełmnie - pięciokrotny brązowy medalista Mistrzostw Świata;
- Szymon Krause - Rugby Klub Unisław - najlepszy zawodnik drużyny rugby 7-osobowego, która jest liderem pierwszej ligi na półmetku rozgrywek;
- Rafał Baranowski - KS "Chełminianka" Chełmno - kapitan i reżyser gry wicelidera ligi okręgowej, w najlepszym w historii klubu sezonie;
- Dariusz Pawski - KS "Chełminianka" Chełmno "ostoja defensywy" wicelidera ligi okręgowej, w najlepszym w historii klubu sezonie.


Doskonałą oprawę muzyczną uroczystości zapewnili chełmińscy muzycy, występujący w ramach specjalnie stworzonego na tę okazję projektu. W opracowanych aranżacjach światowych hitów, można było doszukać się zarówno mocnego brzmienia, jak i delikatnie pulsującej ballady. Każdy z muzyków na co dzień udziela się w wielu projektach i przedsięwzięciach, przelewając swoje pomysły na różnorodne dźwięki.
Chełmińscy muzycy zaprezentowali się w składzie:
- Katarzyna Michałowska - śpiew,
- Maciej Rubiński - gitara, śpiew,
- Adam Jendryczka - instrumenty klawiszowe,
- Mariusz Mitura - perkusja,
- Michał Mielewczyk - gitara basowa.


stronę najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej